Учесници Пројекта обуке талентованих ученика средњих школа од 13. маја до 18. маја 2024. били су ученици Митровачке гимназије Сремска Митровица, Гимназија „Јан Колар“ Бачки Петровац, Гимназија и стручна школа „Доситеј Обрадовић“ Нови Кнежевац и СТШ „Миленко Брзак – Уча“ Рума. Координатори пројекта били су наставници Ђорђе Домазет, Татиана Тополска, Зорица Јолић и Станислава Кулпинац.
Талентовани ученици који су учествовали у овом пројекти и представљали СТШ „Миленко Брзак – Уча“ су ученици:
- Круна Миливојевић
- Илија Крајчиновић
- Вук Ћирић
- Стефан Грујић
- Александар Топић
- Вања Јовановић
- Марко Пјевац
- Радован Тркуља
- Јован Прдић
- Никола Нићифоровић
Ови ученици похађају други и трећи разред образовног профила Електротехничар рачунара и својим залагањем, учествовањем на различитим такмичењима, смотрама и другим манифестацијама су заслужили да учествују у овом пројекту. Неке од њихових активности су учествовање на Галаксија купу 2024. године у Вршцу, републички ниво такмичења Књижевна олимпијада у Сремским Карловцима, манифестација „Космодром“ коју организује Комитет за развој свемирског програма, такмичење из стручних предмета електротехнике, различита спортска такмичења, помоћ у реализацији такмичења основних школа „Знањем за будућност“ и још многе друге активности.
Све активности које су предвиђене Планом активности као и радионице у потпуности су реализоване. Ученици су активно учествовали у свим активностима. Радионице и активности су се одвијале у пријатној и подстицајној средини уз неговање здравих односа, са много узајамног поштовања и уважавања између свих учесника.
Највећи утисак на ученике су оставили гости глумац Милан Босиљчић, др Дејан Пралица и опрески певач Александар САША Петровић који су одржали веома интересантна, занимљива и поучна предавања. Ученици су исказали потребу за више оваквих предавања током реализације овог пројекта.
У среду 15. маја ученици и њихови координатори посетили су Филолошки факултет у Новом Саду, центар Новог Сада и знаменитости Сремских Карловаца Карловачку гимназију, Патријаршијски двор, музеј СПЦ, Саборну цркву, богословију „Свети Арсеније Сремац“ и оно што је прва асоцијација на место чесму „Четири лава“.
Циљ овог пројекта је обука талентованих ученика средњих школа који је у потпуности и остварен, али током ових шест дана ученици су остварили још много других циљева који су и те како значајни. Неки од тих циљева су међусобно разумевање, прихватање различитости, толеранција, емпатија, развој способности комуницирања, дијалога, осећаја солидарности, квалитетне и ефикасне сарадње са другима и способности за тимски рад и неговање другарства и пријатељства.